Zverejnené: 16. septembra 2021Recenzia od: Kategória: Na počúvanie

Šírte o nás dobré správy.

David Walliams: Krysburger
Vojtech Kubašta: Svrček a mravce

Astrid Lindgrenová: Deti z Bullerbynu

Občas sa mi stane, že s Astrid Lindgrenovou si všetci okamžite spoja Pippi Dlhú pančuchu, no o Deťoch z Bullerbynu nevedia. Ide pritom o knihu, ktorá má veľké predpoklady patriť medzi úplne nekonfliktnú, mierumilovnú a pokoj prinášajúcu literatúru. Príbehy šiestich detí z troch gazdovstiev vo švédskom Bullerbyne sú opisom ich života, obyčajných príbehov a nádhernej atmosféry bezpečného detstva.

Tretiačka Klára v nahrávke opisuje, čo ju v knihe najviac bavilo, odpovie aj na otázku, komu sa táto kniha bude určite páčiť.  Na záver nám aj kúsok prečíta a dozvieme sa, že v Bullerbyne prichádzajú Vianoce už o trochu skôr ako inde. Nahrávku s Klárou pripravila jej mama Edita. Rozprávanie o knihe aj ukážka z nej trvá 3 minúty a 13 sekúnd.

Pár slov o knihe nahrala: Klára

Klára chodí do tretej triedy, veľmi rada číta a hrá sa s kamarátkami. Deti z Bullerbynu je klasika o partii detí zo švédskeho vidieka, ktorú sme v hrubom zväzku objavili nedávno v hračkárstve (!). Najprv Kláru hrubá väzba odrádzala a chcela, aby som čítala len ja (mama Edita).  Neprotestovala som, lebo príbehy sú zaujímavé a kvalitne napísané. Teraz už si Klára hocikedy vezme knihu aj sama a kúsok si prečíta – vraj na upokojenie.