Šírte o nás dobré správy.

Thomas Brezina: Sedem labiek za Penny. Nechajte medveďa žiť!
Benji Davies: Snehová vločka

Gabriela Futová: O Bezvláske

Už som spomínala, že knihy sú u nás doma terapia. Žijeme nimi a pomáhajú nám. Aj preto sme v tomto náročnom životnom období siahli po tejto láskavej knižke. Je síce o princeznej, ale nie o obyčajnej – princeznej Bezvláske totiž nikdy nenarástli vlasy. Knižka, ktorej vydanie podporil Dobrý anjel a na jeho stránkach si ju môžete stále kúpiť, je určená najmä dvom skupinám detí: tým, ktoré pre chorobu prišli o vlásky a ich kamarátom, aby sa naučili, že to nie je nič čudné, ani zvláštne. Že to tak skrátka občas je. U nás našťastie žiadne dieťa pre chorobu o vlasy neprišlo, ale čoskoro to čaká mňa – ich mamu. Knižka nám priniesla  láskavý pohľad na životnú ťažkosť, ktorú nemáme úplne v rukách. Vopred sme sa mohli porozprávať o tom, aké to vlastne celé bude, keď už tie moje vlasy nebudú. A viete čo? Deti to vzali úplne v pohode. Dôležitá je pre ne nádej ako z knižky: že všetko dobre dopadne a že mame znova vlasy narastú.

O Bezvláske od autorky Gabriely Futovej (ktorá istý čas sama bola Bezvláska) som sa porozprávala s takmer osemročným synom Vinckom. Nech sa páči.

O knihe porozprával: Vincent Vanovčan

Vincent je druhák a má 7 rokov. Rád a veľa číta. Zo slaných jedál má rád pečené kuriatko. Zo sladkých asi parené buchty. Zaujíma sa o matematiku a ťažké príklady. Rád sa bicykluje (aj v zime), chodí na vysoké kopce a do jaskýň, občas robí karate. Každý večer v zime aj v lete zaspáva pri otvorenom okne.  Keď prehovorí, všetci ho počujú.