Zverejnené: 13. februára 2022Recenzia od: Kategória: Na počúvanie, Pre mladších aj starších školákov

Šírte o nás dobré správy.

Robert James Waller: Madisonské mosty
Charles Martin: Hora medzi nami

J.R.R. Tolkien: Hobit

Všetci ho poznáme, no ruku na srdce: Kedy ste prvýkrát ČÍTALI Tolkienovho Hobita? Moje priznanie: keď som mala 26 rokov a čakala som prvého syna. Dovtedy som o Hobitovi a Pánovi prsteňov len počula a netušila som, čo za originálnu poetiku táto kniha skrýva. Aké nádherné významy v nej môžem objaviť. Ako veľmi môže byť posolstvo Hobita (a neskôr aj Pána prsteňov) veľmi späté s mojím životom.

Takmer osemročný Vincent ma vo svojom čitateľskom objavnom stretnutí s Bilbom predbehol o rovných 18 rokov. Ani neviem, kedy siahol po tejto knihe, no zrazu sme doma žili hobitími príbehmi, hádali sme Glumove hádanky, s napätím čakali, ako to dopadne s drakom a smútili nad Thorinovou smrťou.

V nahrávke o Hobitovi si Vincent všíma drobné detaily a pozor, jeho rozprávanie prezrádza niektoré časti deja. Vincent sa do rozprávania pustil s neskutočnou chuťou a v príspevku počuť jeho nadšenie z príbehu i z toho, že to bola prvá kniha s malými písmenami, ktorú dokázal sám prečítať. Nech sa Vám dobre počúva a nebojte sa siahnuť po Hobitovi, ak ste ho náhodou ešte nečítali.

O knihe porozprával: Vincent Vanovčan

Vincent je druhák a má 7 rokov. Rád a veľa číta. Zo slaných jedál má rád pečené kuriatko. Zo sladkých asi parené buchty. Zaujíma sa o matematiku a ťažké príklady. Rád sa bicykluje (aj v zime), chodí na vysoké kopce a do jaskýň, občas robí karate. Každý večer v zime aj v lete zaspáva pri otvorenom okne.  Keď prehovorí, všetci ho počujú.